Blog

KAVUŞUM - DAİRENİN BİRE BÖLÜNMESİ 1

Günümüzde 8° veya 10°'lik bir orb kullanmak daha alışılmış bir şeydir ve bir kavuşum iki burcu birden kapsayabilir. Bazı astrologlar hala bu açı türünün daha geniş bir alanı etkileyecek denli güçlü olduğuna inanırlar.

 

John Addey ve Charles Harvey'nin araştırması, bir açının anlamının, en azından kısmen, onu oluşturmak için gereken sayının anlamından türetildiğini ileri sürer. Başka bir deyişle, belirli bir açıya ulaşmak için 360 derecelik dairenin bölündüğü sayının anlamından.

 

Kavuşum durumunda, daire yalnızca kendisine, yani bire bölünmüştür. 'Bir', birlik kavramıyla ilişkili bir sayı olup, bu temel açının asıl anlamıdır. Çünkü kavuşumdaki gezegenler daima müttefiktir. Enerjileri karışmış, harmanlanmıştır ve her zaman birlikte hareket ederler. Tüm açılarda olduğu gibi kavuşum, tam açıya ne denli yakınsa etkisi de o denli güçlü olacaktır. Tam açıda, iki çanın aynı anda çalmasına oldukça benzer bir durum vardır: Her birinin sesini tek tek ayırt etmek zordur. Benzer şekilde, kavuşum yapan gezegenlerin birbirlerini "görme" problemlerine eğilimleri vardır. Aslında, eğer tam bir kavuşum varsa, gezegenler kişiye çoğu zaman ayrı kimlilikler olarak görünmezler. Farklılık başkaları tarafından görülebilir, fakat ilgili kişiye bu iki enerji sanki tek bir enerjiymiş gibi görünebilir. Hemen hemen yeni bir gezegen oluşturulmuş gibidir. Bu yüzden kavuşumdaki gezegenler, uzaklaşıp birbirlerine nesnel bakabilmekte zorluklar yaşayabilirler.

Okunma: 528
hbr hbr

Benzer Yazılar

click tracking